Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.01.2021 14:45 (Üye) Soru : Sn.İlgili, 19.10.2020 tarihinde aşağıda cevaplanmış olan sorum ile ilgili oda ile yaptığım görüşme neticesinde ticari kazancıma ait beyannameleri veremeyeceğimi başka bir meslek mensubu ile sözleşme imzalamam gerektiği bilgisini aldım.Konunun teyidi amacı ile tarafınızdan tekrar bilgi rica ediyorum. danismabirimi@ismmmo.org.tr 19.10.2020 Pzt 17:28 Soru: Sn.İlgili Bir şirkette bordrolu çalışan meslek mensubu aynı zamanda ticaret yapmak için kurduğu şahıs firmasının beyannameleri verebilir mi? Teşekkürler Cevap:Sayın, Meslek mensubu kendisine ait ticari faaliyeti dolayısı ile VD den alacağı şifre ile beyannamelerini gönderebilir Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi

Cevap : Şahız firması (GV mükellef ) olan meslek mensubu sadece bu mükellefiyete ilişkin olarak VD den alacağı şifre ile beyannamelerini gönderebilir.Önceki cevabımız güncelliğini korumaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.