Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.01.2021 10:41 (Üye) Soru : Firmanin muhasebe departmanında muhasebe bilen personel var (mali müşavir degil) Firma kayıtlarını bu muhasebeci tutuyor Firma ile 2020 için anlaşmak istiyoruz ancak sadece e beyanname aracılık sözleşmesi imzalayıp beyannamelerini bu şekilde vermek istiyoruz Bütün yıl boyunca sadece aracılık sözleşmesi ile tüm yılın beyannameleri gönderilebilir mi? Aracılık sözleşmesi ile verilen beyannamelerden ötürü sorumluluk ile karsilasilabilinir mi? Smmm ler için sorumluluk olmayan aracılık sozlesmelerinde kistaslar nedir hangi şartlarda yapılabilir belli koşulları var mıdır? Aracılık sözleşmesi ile hangi beyannameler ne süre ile verilebilir? Kolay gelsin

Cevap : Aracılık sözleşmesi sadece yılda bir kez verilen Basit Usul,GMSİ ,MSİ beyannameleri için kullanılır.Bunun dışındaki Tüm işlemler için Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılması zorunludur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.