Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.01.2021 14:19 (Üye) Soru : Merhaba, tereddüt ettiğimiz bir "eksik gün" kod konusu var. Part-time ve Puantaj usuluyle çalışan bir personelin durumu şöyle: Aralık 2020 de 6 gün çalışmış puantajına göre. 10 gün de istirahati var. Eksik günü 25 gün. A-Eksik gün nedeni olarak ne yazacağız? (hem part time, hem puantaj hem de istirahat söz konusu) B-İstirahatli olduğu günlerde çalışmamıştır kutucuğunu işaretleyecek miyiz?

Cevap : 12 kod Birden fazla: Eksik gün sebebi birden fazla ise bu kodla bildirim yapılır. (Hem hastalıktan raporlu olması hem de kısmi istihdam olması gibi) Eksik gün nedeninin niteliğine göre her zaman düzenlenebilir nitelikte olan veya olmayan belgelerle ispat edilir. raporlu olunan günler için çalışmamıştır kutucuğu mutlaka işaretlenmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.