Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.01.2021 10:11 (Üye) Soru : Sayin danisma birimi, 2021 ocak itibari ile bir sirkette bagimli smmm olarak ise basladim, ise girisimi, kase talep formumu ve ucret dekontumu ismmmo ilgili birime mail attim. Bundan sonraki surecte yapmam gerekenler nelerdir, turmoba sozlesme girecekmiyim yada vergi dairesine direkt basvurup sifrelerimi alicam, bunun icin isverenin bana vekalet vermesi gerekiyormu? Aydinlatirsaniz sevinirim.

Cevap : Bağımlı çalışanlar Türmob e-birlik sisteminden hizmet sözleşmesi yapmazlar.Şirketin beyanname ve bildirimlerini göndermek için şifre alınmadı ise oda dan alacağınız "oda kayıt" belgesi ile Şirket yetkilisi ile birlik de Vergi dairesine müracaat ederek şirket adına şifre alınması gerekir Şirketin önceden alınmış şifresi var ise bu işleme gerek yok Beyanname ve bildirimlere sizin bilgileriniz yazılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.