Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.01.2021 16:47 (Üye) Soru : Merhaba, Bir mükellef 01.01.2021 tarihi itibari ile benimle anlaştı. 31.12.2020 itibari ile karı tarafın sözleşmeyi feshetmesi gerekli. Sözleşmeyi feshetmediği için giriş yapamıyorum. Bahane olarak, geçici ve kurumları nasıl vereceğini söylüyor. Ben de kendisine 31.12.2020 ye kadar sorumlu olduğunuz için, zaten verebileceklerini söyledim. Yaptığım sözleşmeyi sisteme giremiyorum. Acil yardımlarınızı bekliyorum

Cevap : Müşteriniz Vergi Dairesine müracaat ederek önceki meslek mensubu ile yaptığı Aracılık ve sorumluluk sözleşmesini iptal ettirebilir.(VUK 340 Nolu GN.Tb) Sözleşmeden kastınız mesleki hizmet sözleşmesi( Türmob.e- birlik) ise; Konu hakkında Türmob bilgi işlem merkezi ile görüşünüz.Sistemin idaresi Türmob dadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.