Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.01.2021 10:39 (Üye) Soru : Merhaba İngiltere'de de oturma izni olup, şuan İngilterede bulunan ve şahıs işletmesi defterini tuttuğum bir TC uyruklu müşterim, tek ortaklı bir anonim şirket kurmak istiyor. Şuan pandemiden dolayı İngiltere ile uçuşlar kapalı olduğu için bana İngiltere konsolosluğundan şirket kurma vekaleti gönderip, şirketi benim kurmamı istiyor. Şirketi vekaletle kurup, ana sözleşmeyi de vekaletle imzalamam durumunda ileride şirketin olabilecek borçlarından ya da herhangi bir olumsuzluktan sorumlu tutulabilir miyim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Cevap : Bu içerikli bir hususun hukuki sonuçlarına cevap verebilmemiz mümkün olmadığı gibi konu hakkında bilgi sahibi de değilim, kaldı ki husus Borçlar Kanunu çerçevesinde değerlendirilmesi ile hukuki danışmanlığı kapsamaktadır, ancak bu platformdan uygulamalar hakkında deneyimlerimizi paylaşıyoruz, Türkiye de yerleşiklerin vekaleten yapmış olduğunuz işlemlerinden bir farkı olmayacaktır, iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.