Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.01.2021 11:24 (Üye) Soru : Sayın Danışman ; 2018 yilindan beri E fatura mükellefiyiz ve e berat yükleme tercihimiz 3 aylıktır. 2020 yılı e defter saklama işlemini tamamladık yükleme yaparken 2020 ilk 9 ay yükledik bu bir problem oluşturur mu ? Ayrıca e defter saklama tercihi seçimi yapmak tüm mükellefler için mi geçerli . Bizi kapsıyor mu ?

Cevap : Merhaba; eğer daha önceden bu yana e-defter berat dosayasının yüklenmesi için geçici vergi beyan dönemi kullanılıyorsa ve değişiklik yapmayacaksanız tekrar tercih belirtmenize gerek yok defter berat dosyasının yüklenme süreleri ile ilgili. e-defter ve berat saklama yükümlülüklerinizi aylık ve ayrı ayrı olmak üzere 2020 yükleme sürelerini beklemeden dosyalarınız hazırsa yükleyebilirsiniz iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.