Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.01.2021 09:39 (Üye) Soru : Merhaba; Mükellefimiz fatih ilçesinde hediyelik eşya dükkanı işletmektedir,şahıs firmasıdır ve Vergi levhası nace kodu 47.78.04 olarak geçmektedir. Bu işletme pandemide alınan tedbirler dolayısı ile uzun süredir gelir elde edemediğinden hediyelik eşyanın yanında lokum-kuruyemiş vs.ürünlerde ekleyerek hafta sonu paket servise karar vermiştir.Sorum; Vergi Dairesine ek faaliyet olarak gıda satışını eklettiğimiz takdirde sokağa çıkma yasağından muaf olabilirler mi yada muhakkak vergi levhası ana nace kodunu mu değiştirmek gerekir ? Değerli görüşlerinizi rica ederim.Teşekkürler.

Cevap : Sokağa çıkma yasağı konusunda kaymakamlık dan bilgi alınız. Yapılan ticari faaliyetin yanı sıra başka faaliyet de bulunulması halinde nace kodu değişikliği yapılması gerekir.Bürokratik işlemler için VD den bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.