Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.01.2021 10:41 (Üye) Soru : Bir mükellefimiz ile mali müşavirlik sözleşmesi yapmamız gerekiyor. Ancak mükellef yeminli ve mali müşavirlik hizmetleri için bizim tarafımızdan yapılacak tek sözleşme istiyor. Yani yapacağımız sözleşmede hem bizim hizmet ve ücretimiz hemde yeminli mali müşavirin hizmet ve ücret bilgilerinin olmasını istiyor. Bu şekilde yeminli mali müşaviride kapsayan tek sözleşme yapabilirmiyiz. eğer yapılabiliyorsa bir örneğini paylaşırmısınız. ve bu sözleşme özel sözleşme mi olur yoksa türmob un mevcut sözleşmesine ekleme yapılarak oluşturulabilirmi. dönüşün acil olması bizim için çok önem arz ediyor saygılar.

Cevap : Böyle bir sözleşme türü olmaz. Mükellefin isteğine göre sözleşme yaratılamaz. YMM mesleği ve sözleşmesi farklı ,SMMM mesleği ve sözleşmesi farklıdır.Her sözleşme ayrı bir hukuki belgedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.