Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.01.2021 18:55 (Üye) Soru : Üstat merhaba; Aralık ayında yeni çıkan ve uygulamış olduğumuz 7252 Kanunla ilgili SGK teşviklerine ilişkin olarak, tahakkuk üzerinde "27256 İNDİRİM EMANETTE GÖSETİRELCEKTİR" yazmaktadır. İlgili tebliğleri okuduğumuzda da; işverenler tereddüte düşmesin bankada bütün prim gözükecektir diyor. Pekala, mükellefler bu primleri yatırmaya kalktığında teşvik ile ilgili bir indirim olmuyor ve primin tamamını yatırmak zorunda kalıyorlar. SGK nın sayfasında EMANETTEKİ TAHSİLATLAR a baktığımda da herhangi bir şey gözükmemektedir. Buradaki işleyiş nasıl olacaktır acaba? Yatırırken eksik yatırma değil de, önce primi yatıracak, önümüzdeki aylarda mı bu prim emanette gösterilip bankada eksik çıkacak. Kafamız biraz karıştı, aydınlatma imkanınız olursa çok seviniriz. Teşekkür ederim.

Cevap : Eğer"27256 İNDİRİM EMANETTE GÖSETİRELCEKTİR"ibaresi var ve ödeme düşme olmamaışsa durumu ilgili sgm ye bildiriniz bir sonraki ay mutlaka mahsup edilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.