Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.01.2021 14:30 (Üye) Soru : Sn. Danışman, Konfeksiyon ürünleri toptan ve perakende satışını yapmaktayız. 1- Perakende satışta kağıt torba kullanmaktayız. Gekap ta kağıt torba içinde 0,20 den hesap yaptım ödedim. Kağıt torba için de yapmam gerekiyor dimi. Fazladan bi ödeme yapmadı. 2- Toptan satışta koli kullanmaktayız. Koli için Gekap veriyoruz. Yalnız malları koliye koymadan naylonlara sarıyoruz. Bu naylonu da Gekapta bildirmem gerekiyor mu? 3- Ayakkabıyı kutulu alıp satıyoruz. Kutuyu da Gekapta bildirmem gerekiyor mu? Teşekkür ederim.

Cevap : 1-Kullanılan Kağıt ambalaj ve torba Gekap beyanına dahil edilir. 2-Naylon torba ambalaj konumunda beyana dahil edilir. 3-Kutulu alınan mal için ayrıca gekap beyanı olmaz. Detay bilgi için aşağıdaki linkdeki Rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.