Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.01.2021 11:58 (Üye) Soru : İyi günler, e fatura mükellefi olan müşterimiz gib portal üzerinden e faturalarını ve e arşiv faturalarını kesmektedir. Burada e arşiv faturalarının raporlanması gib portal içerisinde otomatik olarak mı yapılmaktadır. Bu e arşiv raporlama sadece özel entegratör kullananlar için mi geçerlidir. Bu konuda bilgi alabilirmiyiz. İyi çalışmalar.

Cevap : Merhaba; e-Arşiv izni alan mükellefler ve e-Arşiv hizmeti verme konusunda izin alan özel entegratörler, elektronik ortamda oluşturdukları belgelere ilişkin olarak, Başkanlığın http://www.efatura.gov.tr internet adresinde yayımlanan veri formatı ve standardına uygun e-Arşiv Raporunu mali mühür ya da NES ile zaman damgalı olarak onaylamak ve e-Arşiv Kılavuzu’nda açıklanan yöntem veya yöntemlerle Gelir İdaresi Başkanlığı sistemine aktarmak gereklidir iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.