Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.01.2021 14:45 (Üye) Soru : Tekrar Merhabalar, Bir mükellef bana geçmek istiyor. Biraz önce konuştuk ancak şuan ki mali müşaviri ile ayrılma konuşmasını henüz yapmadığını söyledi. Ama kesin Ocak/2021 itibariyle bana geçeceğini söyledi. Bu durumda sözleşmemiz henüz yok ama durum itibariyle Ocak 2021 itibariyle benle çalışacak ve Şubat 2021 de Ocak 2021 beyannamelerini ben göndereceğim. Bu durumda şimdi Ocak makbuzunu kesmem gerekir mi? Yoksa durumu belli olmadığı için eğer benimle çalışmaktan vazgeçerse diye Şubat ayı geldiğinde ve benimle anlaşması kesinleştiğinde Ocak-Şubat makbuzunu beraber mi kesmem gerekecek? Teşekkürler

Cevap : Bizim önerimiz Mesleki hizmet sözleşmesi yapmadan iş kabul etmemeniz yöndedir.Ocak ve şubat .e-smm Makbuzu birlik de düzenleyebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.