Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.02.2021 08:30 (Üye) Soru : merhaba gelir vergisi mükellefimiz var halen aktif durumda bayan kuaförü işletiyor mülellefiyeti devam ediyor youtube kanalı üzerinden 2020 yılı için 25.680 tl gelir elde etmiş aynı şekilde diğer mükellefimizde aktif şekilde mükellefiyet kaydı devam ediyor oda youtube kanalı üzerinden 41.850 tl gelir elde etmiş mart ayında yapacağımız gelir verisi ne mükelleflerimizin 2020 yılı youtubeden elde ettiği gelirlerin tamamınımı yoksa bir kısmını yazacağız sözünü elde ettiğimiz kişlerin işyerleri var gelir vergisi mükellefleridir. buna göre değerlendirmenizi rica ederim teşekür ederim gelir vergisi mükelleflerinden youtubeden elde edilen gelirlerin ne kadarı istisna dışıdır

Cevap : Mükellefiyeti olanlar elde ettikleri gelir için Fatura düzenleyerek kayıtlara alırlar Bahsettiğinizin mükellefler bu işi ek iş olarak yapacaklarını VD bildirmeleri gerekir. Düzenlenecek Faturada KDV hesaplanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.