Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.02.2021 11:29 (Üye) Soru : Üstad Merhabalar, Ba Bs form ları hk , Merkez Tr'de olmak üzere, Serbest bölgede ve Tr de şubelerimiz var.Şubeler arası 5.000-tl üstü alım satım olmaktadır. Örneğin Tr de 2 şube birbirinden alım yaptığında Birini Ba Formuna Birini Bs Formuna şube belirterek yazmaktayız Beyan etmekteyiz.. Fakat Aynı dönem Tr şubeleri hariç Serbest Bölgeden de Tr şubeleri alış-satış olduğunda Ba Bs formuna nasıl yazacağız. Karışıklık olmaktadır. Şubeler arası Tüm alışları toplayıp (Serb.Bölge Dahil) Ba - Tüm Satışları Toplayıp Bs de beyan etsek olur mu ? Bu defada Serbest bölgeden dolayı Tr yerine Serb.Bölge seçmeden Beyannameyi kaydetmeyecektir.Saygılar

Cevap : Bahsettiğiniz konumdaki işlemler için Tebliğlerde özel bir düzenleme yoktur.Düzenlenen ve alınan Faturalar limitler dahilinde toplanarak bildirime yazılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.