Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.02.2021 15:52 (Üye) Soru : iyi haftalar. Müşterim bir e-fatura kesmiş 2020/11. ayda. vergi no alanına malzeme alan firmanın vergi numarasını yazacağına kendi vergi numarasını yazmış (unvanda karşı tarafın ismi yazıyor). Dolayısıyla karşı tarafa fatura ulaşmadı ve işleme alamadılar. Faturadan geç haberimiz oldu ve vergi numaramız yanlış işleme alamayız diye karşı taraf yeni fatura talep etmekte. Ben de onlara fatura Ba-Bs ye girmiyor ve 7104 s.k. 8. madde gereği faturayı ocak ayında işleme alabilirsiniz diyorum. sizler neler düşünüyorsunuz? fikirlerinize ve önerileriniz ihtiyacım var. teşekkürler.

Cevap : Merhaba; Dönemselliği bozan bir durum. İlgili hasılat ait olduğu ilgili dönemine yansıtılmalıdır. Geçmiş döneme ait düzeltme vermeniz gerekir. Ocak ayına işlem yapılamaz iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.