Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.02.2021 18:47 (Üye) Soru : DEĞERLİ MESLEKDAŞLARIM. 2020 YILINDA DEFTERİNİ TUTTUĞUM İKİNCİ SINIF DEFTER TUTAN BİR MÜKELLEFİM 2021 YILINI BAŞKA BİR MESLEKDAŞIM İLE DEVAM ETMEK İSTİYOR. BU NEDENLE KENDİSİ İLE 2021 YILI İÇİN SÖZLEŞME YAPMADIM. ARALIK/2020 KATMA DEĞER BEYANNAMESİNİ VERDİM. GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİNİ HAZIRLADIM AMA HENÜZ VERMEDİM.ŞİMDİYE KADAR BİR MÜKELLEFİMLE BU ŞEKİLDE BİR DEVİR OLAYI YAŞAMADIĞIMDAN SÖZLEŞMEYİ FESİH SÜRESİ HAKKINDA BİR BİLGİYE SAHİP DEĞİLİM. SORUM ŞU: BU MÜKELLEFLE OLAN TÜRMOB VE MALİYE SÖZLEŞMELERİMİ HERHANGİBİR CEZAYA KALMAMAK İÇİN NE ZAMANA KADAR FESHETMEM GEREKİYOR. MEZKUR HER İKİ SÖZLEŞMEYİ ŞU ANDA FESİH YAPARSAM 2020/4 DÖNEM GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ İLE ÖNÜMÜZDEKİ MART AYINDA VERİLECEK OLAN 2020 YILI YILLIK GELİR VERGİSİ BEYANNAMESİNİ VERMEM MÜMKÜN OLUYOR MU? BU KONULARDA TARAFIMI AYDINLATIRSANIZ MEMNUN OLUR, BU VESİLE İLE HAYIRLI ÇALIŞMALAR DİLERİM. SAYGILARIMLA, .

Cevap : SÖZLEŞMENİZİ MÜŞTERİNİZİN EVRAKLARINI TUTANAK İLE TESLİM ETTİK DEN SONRA FESİH ETMENİZ GEREKİR.SİZ SÖZLEŞMELERİ FESİH ETMEZSENİZ YENİ MESLEK MENSUBU BEYANNAME GÖNDEREMEZ.2020 YILINA İLİŞKİN VERİLECEK BEYANNAMELERİ ARACILIK SÖZLEŞMESİ YAPARAK GÖNDEREBİLİRSİNİZ .TEKNİK AKSAKLIK İÇİN GİB E BEYAN BÖLÜMÜ İLE GÖRÜŞÜNÜZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.