Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.02.2021 14:12 (Üye) Soru : Merhabalar.işveren sisteminden sorgulama yaptığımda 3 işçi için 27256 / 4447/GEÇİCİ 28.MADDE (İLAVE İSTİHDAM) desteği veriyor (3 er aylık) bu işçileri teşvik ten yararlandırdıktan sonra istifa edip işten ayrılmaları durumunda bi sıkıntı yaşarmıyız?Cezai bi durum olur mu ?Ayrıca sgk tahakkukunda emanette diye bi ibare var ödeme gösteriyor.Bununla da alakalı yardımınıza ihtiyacım var.Teşekkürler.

Cevap : Destekten yararlanılan sigortalı sayısının yarısı kadar sigortalının her birinin ayrı ayrı olmak üzere, destek süresinin sona ermesinden itibaren, destekten yararlandıkları ortalama süre kadar fiilen çalıştırılması gerekmektedir. Emanetteki paraya ilişkin bağlı bulunduğunuz sgm ile görüşmeniz gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.