Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.02.2021 11:10 (Üye) Soru : Üstadım Merhaba, Hali hazırda bir çalışanımız mevcut şartları taşıdığından emekli olup emekli aylığı almak için Sgk ya başvuracak fakat aynı zamanda iş yerinde çalışmaya da devam edecek. Biz çalışana kıdem tazminatı ve birikmiş izin ücretlerini ödeyeceğiz ve Sgdp tabi olarak girişini yapıp çalışmaya devam ettireceğiz. sorum; bu personelin gün kaybı yaşamaması için Sgk çıkışını ve Sgdp girişini ne zaman yapmamız gerekir. Saygılarımla.

Cevap : İşçinin çıkışı yapılmadan emeklilik başvurusu alınmamaktadır. İşe girişte özellikli gümn olan pazartesi günü işçinin çıkışı verilip emeklilik başvurusu e-devletten yapılıp alınan başvuru ile yine aynı gün işe girişi verilebilir. Ya da 1 gün ara verilip yarın işe alacağım esası dikkate alınarak pazartesi dışında bir gün de seçilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.