Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.02.2021 12:48 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım, İhracat işlemlerinden kaynaklı Kdv iade alacaklarımızla ilgili Vergi Dairesine Mahsuben iade talebinde bulunduk. 2018 yılından bu tarafa bütün mahsuben iade taleplerimiz beklemektedir. Konuyla ilgili olarak talepte bulunduğumuz kdv iade taleplerimizle ilgili zaman aşım süresi varmıdır. Vergi dairesi şunu diyebilirmi 5 sene oldu kdv iade alacağınız zaman aşımına uğradığı için herhangi bir hakkınız kalmamıştır. Diğer bir sorum yazılı olarak mahsuplarımızın neden beklediğini sormamıza rağmen hiç bir cevap alamadık. Sözlü olarak verdikleri cevap işlerimiz yoğun. Yasal olarak başvuru haklarım nelerdir. Öğrenmek istiyorum. Konuyla ilgili vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Mahsup talebinizi süresi içinde yapmanız yeterlidir. Zaman aşımı süresi için VD iade veya mahsubu veya red kararını vermek zorundadır. Bu durumu İstanbul VD Başkanlığına yazılı olarak iletiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.