Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.02.2021 11:59 (Üye) Soru : Üstadım Merhaba, Bağış ile ilgili bir soru sormuştum bazen cevaplar mail adresime düşmüyor, cevap verdiyseniz tekrardan göndermeniz mümkün mü? sorum; Kvk nunda bazı bağışların vergi matrahından tamamı bazılarında ise vergi matrahının %5 i kadar gider yazılabilir diyor. bazı uygulamalarda Vergi matrahının değil de bağışın %5 i indirim konusu yapıldığını görüyorum bu uygulama yanlış mıdır yoksa atladığımız bir yer mi var? Saygılarımla.

Cevap : Burada verilen sorular soruyu gönderdiğiniz mail adresine gönderilir.Mail adresinde sorun varsa bu cevaba ilişkin maile de alamazsınız.Bu konuda sistemde sorunuz yok . Bağış ve yardımlar için KVK 10. maddesindeki şıklarda sayılmıştır. Şıklardaki koşulları ,kurumlar ve oranı inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.