Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.02.2021 16:30 (Üye) Soru : Merhaba, Bizim firmamız kitap satışı yapmaktadır. Bununla ilgili olarak öncesinde Matbaaya kitap basımı yapılmaktadır. Bu satışlardan dolayı 335. maddeye göre KDV iadesi alıyoruz. Her ay 10 veya 20 fatura da promosyonlu satışımız bulunmakta. Bu promosyonlu satışlarımızı KDV beyannamesinde nerede gösterebilirz. Vergi dairesinden promosyonlu satışların ayrı bir yerde belirtilmesi gerektiğini söyledi, Bu promosyon satışların ve bunun için ödediğimiz indirilecek KDV nin KDV beyannamesinde hangi sutünde belirtilmesi gerekir.Yardımcı olurmusunuz,

Cevap : Kitap satışlarında KDV istisnası uygulandığı için satış ister promosyonlu ister normal satış olsun satışlar KDV beyannamesinde 335 kodla beyan edilecektir.Ayrı bir yerde gösterin diyen kurum gösterilecek yeri de tarif etsin.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.