Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.02.2021 12:12 (Üye) Soru : Sayın Yetkili Covid-19 tedbirleri kapsamında yeniden kapatılan Cafe işyerimiz çalışanları için 20/11/2020 itibariyle KÇÖ için müracaat edip 11 ve 12 . ay ödemelerini aldık.Fakat 2021 /1.ay KÇÖ ler yatırılmadı.2021 yılı için yeniden işçi listesi oluşturup ,talepte bulunmamıştık.Zaten faaliyet yasağı devam ediyor diye buna gerek olmadığını 170 Telefon hattındaki İşKurla ilgili bölüm görevileri söylemişlerdi.Ödemeler otomatik olarak devam edecek diye bilgi vermişlerdi.İşKura ulaşmak mümkün olmuyor, gönderdiğimiz maile cevap alamıyoruz. Bu konuda yöntem nedir.Ödeme niçin kesilmiş olabilir.Eksik birşey yaptıysak düzeltmek için , Yardımcı olursanız seviniriz.

Cevap : İŞKUR genelde "Daha önce Covid-19 kapsamında kısa çalışma ödeneğine başvuran işverenin aynı işçileri için yeni bir başvuru yapması gerekmemektedir. Sadece daha önce başvuru yapmadığı yeni işçiler için başvuru yapması yeterlidir." ibaresini kullanmakta ve sitesinde de bu cevaba yer vermesine rağmen yararlanılanacak aylar için başvuru almaktadır. Sizde Ocak ayı için başvurunuzu güncelleyiniz. Bu arada 2021 Ocak ayı ödemeleri geç de yatırıldı. İŞKUR aracılığı ile ödenecek olan ocak ayı işsizlik maaşının yatıp yapmadığı ise e-devlet ekranı üzerinden sorgulanabilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.