Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.02.2021 13:04 (Üye) Soru : Merhaba, iBilanço hadleri ile ilgili ki adet sorum olacak idi; İnternet üzerinden ürün alım - satımı yapan 2020 yılı eylül ayında kurulmuş işletme defterine tabi şahis firmasının 2020 yılı için alım tutarı 135 bin satış tutarı 205 bin (+35 bin tl de giderleri vardır) Sanırım bu işletme VUK 177/1 bentinde yer alan kısma dahil bilançoya geçmesi gerekir miydi ? İkinci sorum ise; Servis taşımacılığı işe ile iştigal eden işletme defterine tabi şahıs firmasının dönem içi servis hasılatı 95 bin lira olup, ikinci faaliyet konusu olan internetten ürün satışlarından elde ettikleri hasılat ise 29 bin lira olup toplam 2020 yılı hasılatı 124 bin liradır. bu iki şahıs firmasından bilançoya geçmesi gereken var mıdır ? Teşekkürler.

Cevap : 2021 yılı için sınıf değiştirme tutarları ve hesaplama örnekleri konusunda aşağıdaki link de bulunan yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2086/Mevzuat-Dosya/hadler.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.