Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.02.2021 14:39 (Üye) Soru : Yazıllım işiyle iştigal eden limited şirketimiz. Amerika merkezli ve Türkiye’de şubesi olmayan bir firmaya yazılım geliştiriyoruz geliştirdiğimiz yazılım yurtdışındaki firmaya fatura edeceğiz ve yurtdışındaki müşteri bizim verdiğimiz himet-yazılımı Türkiyede bulunan firmalara pazarlayacak biz keseceğimiz fatura yurtdışı hizmet faturası olarak mı düzenleyeceğiz birde %50 kurumlar vergisi avantajından faydalanacakmıyız . Sonuç olarak hizmeti biz yurtdışına veriyoruz verdiğimiz hizmetin nerede kullanıldıığı bizi ilgilendirmez. Cevabınız için şimdiden teşekkürler .

Cevap : Yurt dışındaki müşteriye verilen hizmet için düzenlenecek faturada KDV hesaplanmaz. "Hizmet ihracı istisnası" % 50 KV indirimi için 7 SERİ NO'LU KURUMLAR VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ ni inceleyiniz Resmi Gazete Tarihi: 31/12/2012 Resmi Gazete No: 28514 (4. Mükerrer) Şartlar var ise indirimden yararlanılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.