Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.02.2021 09:25 (Üye) Soru : müşterim, kırsalda, köylerden odun kömürü(mangal kömürü) alıyor, orman müdürlüğü devlet ormanlarından alınan odun kömürü tezkeresi verip, her seferinde bir stil taşıma yani bir yerden bir yere orman ürünlerini nakliyesi için bir tezkere alıp bir bedel ödüyor bu da bir ayda 20-25 bin yapıyor. Müşterim bana sordu bu tezkerede ödediğimiz tutar ı vergisel boyutu olarak ne gibi bir mükellef hakkı çerçevesinde vergisel avantaja sokabiliriz. bunu detaylı olarak uygulaması nı öğrenebilirmiyim.? saygılarımla.

Cevap : Müşteriniz Orman idaresine ödediği bedeller gider olarak kayıtlara alabilir. Not.Adınızı ve telefonunuzu buraya yazmayınız. Burada yanıtlanan sorular isimsiz olarak web sayfamızda kalıcı olarak yer almaktadır.Telefon ile yanıt verilmemektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.