Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.02.2021 14:39 (Üye) Soru : Merhaba, Emekli bir kişiyi işe başlatacağız kendisi ile maaş pazarlık aşamasındayız da kendisi emekli olduğu halde sigortası yapılması durumunda emekli maaşından kesinti yapılacağını bildiriyor ancak hatırladığım kadarıyla bu kesinti durumu kaldırdı ancak tam olarak dayanak bulamadım konuyla ilgili desteğini rica ederim.

Cevap : elirli yaş, sigortalılık süresi ve prim ödeme gün sayısı şartını yerine getirip emeklilik ve yaşlılık aylığı bağlanan sigortalıların yaşlılık aylığı kesilmeden hizmet akdine tabi çalışmaları halinde işverenlerinden, kendi adına ve hesabına tabi çalışmaları halinde kendilerinden alınan primdir. http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/emekli/emeklilikten_sonra sgk nın sayfasından görüntüleyebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.