Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.02.2021 12:32 (Üye) Soru : Yiyecek içecek sektöründe gelir kaybı desteği sadece gerçek kişi tacirlerimi kapsıyor Yiyecek içecek restauran işiyle uğraşan şirketler var şirketleri kapsamıyormu? müracat www.turkiye.gov.tr yapılıyor gelir kaybı desteği Yiyecek içecek işiyle uğraşan şirketler bu kapsama girmiyormu?

Cevap : Yayımlanan Tebliğde Gerçek kişi veya Şirket kavramı geçmemektedir. "İŞLETEME " Tanımı yapılmaktadır..Bizim yorumumuz Tüm KDV Mükellefleri (Gerçek kişi Tüzel Kişi) içindir. Uygulamaya yön veren Ticaret il müdürlüğü ile görüşünüz. TEBLİĞDEKİ TANIM: f) İşletme: Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Bakanlık tarafından tespit edilen yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan katma değer vergisi mükellefiyeti olan mükellefleri,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.