Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.02.2021 13:02 (Üye) Soru : Merhaba, Bir limited şirket, aldığı iş doğrultusunda farklı bir adreste mimarlık hizmeti verecek ve tadilat işleri için işçi çalıştıracaktır. Şirketin adresinden farklı bir adreste gerçekleştirilecek bu hizmet için işçilerin sigortalılığı nasıl yapılmadır? Şirketin merkez adresine SGK sicil numarası mı alınmalıdır? Şirketin Nace Kodu 71.12.10. Tehlike sınıfı konusunda bir problem olabilir mi? Ayrıca işin 3 günde bittiğini varsayıp işçi çıkarma yasağını da göz önüne aldığımızda işçilerin SGK çıkış kodu ne olmalıdır? Saygılarımla..

Cevap : Öncelikle işçilerle Belirli süreli iş sözleşmesi yapmalı ve çıkış kodları 5 kod Belirli süreli iş sözleşmesinin sona ermesi olmalıdır. Bu iş içinde işn yapılacağı adreste sgk alt işveren dosyası açılmalıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.