Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.02.2021 12:37 (Üye) Soru : Sayın Üstadım Merhaba, Bazı Çalışanlar 2 günlük rapor alıyorlar, SGK da bu raporlar için ödeme yapmadığı için, ilgili kişinin maaşında da düşme olamasın bu raporlar diye bildirgede eksik gün olarak gösterilmiyor. Bu raporlar SGK’nın Çalışmadığına Dair Bildirim Bölümünde, ’2 Gün ve Daha Kısa Süreli Hastalık Raporu’’ açıklamasıyla arşivlenmektedir. SGK’nın arşiv Bölümündeki 2 günlük raporların işveren tarafından onay mecburiyeti var mı ? Onaylamaz ise ceza-i müeyyidesi var mı? Bilgi verebilir misiniz ?

Cevap : 2016/21 SAYILI GENELGE 6.7.3.Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi İle İlgili Diğer Konular ................................. 3-Hastalık vaka türünde sıra numarası “1” olup, 2 veya daha az gün süreli raporlar için ödenek ödenmeyecek ve çalışılmadığına dair bildirim aranmayacaktır. .................................... Raporun onaylanması gerekmektedir. Uygulamada bazı sgm lerin çalışmadığına dair bildirim girişi olmadığı için ipc uyguladıkları da görülmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.