Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.02.2021 11:29 (Üye) Soru : Merhaba, Bir kaç sorum olacak. 1-Büro faaliyetim devam ederken mali müşavirlik şirketi kurabilir miyim? 2-Bu şirkete mali müşavir olmayan birisi ortak olabilir mi? 3-Bazı müşterilerime serbest meslek makbuzu keserek GV üzerinden vergilendirilmem, bazı müşterilerime de şirketten fatura keserek KV mükellefiyeti üzerinden vergilendirilmem mümkün mü? 4-Şirkete yeni bir büro numarası mı almalıyız? 5-Beyanname imzalamak için şirkete yeni bir mühür mü alacağım? İlginiz için teşekkür ederim...

Cevap : 1-Mali müşavirlik şirketi kurabilirsiniz 2-Meslek mensubu olmayan kişi mesleki şirkete ortak olamaz. 3- S.M Erbapları e-smm düzenlemek zorundadır.Faturayı mesleki şirketler düzenler. 4-Şirkete oda tarafında ayrıca numara verilir.Bürokratik işlemler için oda ile görüşünüz. 5-Şirket adına kaşe alınmaz.Şirketin yetkili ortağının kaşesi kullanılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.