Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.02.2021 11:48 (Üye) Soru : Merhaba, 2018 yılında kurulmuş bir ltd şti sahte faturadan dolayı koda girmiş, meslek mensubu da sorumlu tutulduğu için firma ile mahkemelik olmuşlar. bu firma tüm ito tasfiye işlemleri bitmiş sadece 6 aylık verilmeyen beyannameleri varmış benden KDV beyannamelerini boş onaylamamı istiyorlar. Sorum şu, KDV beyannamesi vermem için nasıl bir sözleşme yapmam lazım ( talep KDV ama hiç beyan verilmediyse geçici ve muhtasarda olacağı için bunlarıda kattığımızda nasıl bir sözleşme yapmam gerekir ) bu firma için sorumluluk derecem nedir boş beyan verdiğimde. vuk 227 yapmam gerekir mi. teşekkürler.

Cevap : Özel bir sözleşme türü yok. Türmob e-birlik sisteminden defter tutma sözleşmesi yapılır. GİB den ise aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılacaktır .VUK mükerer 227. maddeye göre sorumluk boş beyannamede olsa elbette olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.