Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.02.2021 15:45 (Üye) Soru : Merhaba. Şirket 2021 yılında e irsaliye kullanıcısı olacaktır.Şirketimiz Sosyal Güvenli Kurumu ile anlaşmalı olup medikal malzemeler reçete karşılığı çoğu hastalarımızın evlerine teslim edilmektedir.(Ürün Bedelleri hastadan alınmamaktadır.SGK tarafından karşılanmaktadı) Sevkiyat işlemi olduğu için kağıt irsaliye düzenlenmekte faturası da anlaşma gereği medula ekranından çıkan icmal doğrultusunda ay sonlarında tek kalem olarak Sosyal Güvenlik Kurumuna fatura edilmektedir. e irsaliye düzenlendiği zaman 7 gün içinde faturalandırma yapılamayacağı için bunu nasıl belirtmek gerekecek hastalarımıza malzeme teslimini ne şekilde yapmamız gerekecek.Vergi dairesine ,189 GİB na soruldu ancak bir yanıt alamadık. bu konu ile ilgili bizi acilen yönlendirebilmenizi arz ederiz Saygılarımızla

Cevap : Nihai tüketicilere yapılan teslimlerde Sevk irsaliyesi ( e-irsaliye ) düzenlenmez.Ancak malın teslimini kanıtlamak için kağıt sevk irsaliyesi düzenlemenizde bir engel yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.