Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.03.2021 08:57 (Üye) Soru : Merhabalar 1-Muhasebe bürom var kapatmak istersem yapılacak işlemler nelerdir 2-Büro kapanışı verdikten sonra yoklamaya geliniyormu 3-Bağkur kapanışını nasıl yapıyoruz 4-Bir şirkette veya bir yerde Ssklı olarak çalışırsam kendime ait mükelleflerin defterlerini tutabiliyormuyum

Cevap : Mükellefiyeti kapatmanız halinde VD ve SGK da kapanış işlemleri yapılır. Odadaki çalışanlar listesinden kaydınızın silinmesi için Kapanışa ait VD tarafından yapılan Yoklama fişini odaya ibraz etmeniz gerekir. VD ve SGK daki Bürokratik işlemleri ile ilgili prosedürü kurumlara sorunuz. Bağımlı çalışmanız halinde bordrosuna kayıtlı olduğunuz mükellefin beyanname ve bildirimlerini VUK sayılı genel tebliği deki kurallara göre şirket adına alınmış beyanname şifresi ile gönderebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.