Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.03.2021 08:58 (Üye) Soru : Merhaba, İki tane sorum olacak. 1-) Mali Müşavir olarak şahıs ya da tüzel kişilere Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İlan Reklam Vergisi ve Değerli Konut Vergisi gibi belediyelere ödenen vergiler konusunda danışmanlık hizmeti verebilmekte bir sakınca var mı bu işleri yapabiliyor muyuz? 2) Belediyelere verilen bu vergiler için, bir isim üzerinden bir web sayfası oluşturulabilir mi? Örneğin www.GuzelDanismanlik.com (web sitesi adı sadece örnektir) sitesi üzerinden bu hizmetler hakkında bilgi ve nasıl danışmanlık yapılacağı vs gibi bilgilere yer vererek, bu sitede de kendi adımızı Referans olarak gösterebilir miyiz?

Cevap : 1)-Mükelleflere kişisel olarak danışmanlık vermenizde sakınca yok. 2)-Haksız rekabet ve reklam yasağı kapsamında böyle bir işlem yapılmayacağı görüşündeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.