Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.03.2021 15:48 (Üye) Soru : Merhaba, FİZYOTERAPİST BİR KİŞİYE MÜKELLEFİYET AÇACAĞIZ.BUNUN İÇİN VERBİS, E DEFTER VE E FATURA MÜKELLEFİYETİ İÇİN BİR ZORUNLULUĞU VAR MIDIR. YOKSA SADECE DBS DEN SERBEST MESLEK OLARAK DEVAM EDİP KAĞIT OLARAK SERBEST MESLEK MAKBUZU KESEREK DEVAM EDEBİLİR MİYİZ. TEŞEKKÜRLER.

Cevap : Merhaba; VUK 526 kapsamında; Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükellefler (hastane, tıp merkezleri, dal merkezleri, diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı diğer özelleşmiş tedavi merkezleri, tanı, tetkik ve görüntüleme merkezleri, laboratuvarlar, eczaneler, tıbbi cihaz ve malzeme tedarikçileri, optisyenlik müesseseleri, işitme merkezi, kaplıcalar, beşeri tıbbi ürün/ürün sunan ve/veya üreten özel hukuk tüzel kişileri ve bunların tüzel kişiliği olmayan şubeleri, ecza depoları 1 temmuz 2021 tarihi itibariyle e-fatura uygulamasına geçeceklerdir. Eğer mükellefin sgk ile anlaşması yok ise ve daha sonra sgk ile anlaşma imzalayacaksa; anlaşma imzalanmadan önce e-fatura uygulamasına geçmesi gereklidir iyi günler dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.