Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.03.2021 13:14 (Üye) Soru : Merhaba, 4447/28 md. 27256 say. Kanun teşviğine Aralık ayında dahil ettiğimiz işçi için yararlanma dönemi olarak Aralık ve ocak ayları görünmekteydi sistemden şubat ayında baktığım da Aralık ocak şubat mart ayları yararlanılacak dönem olarak otomatik değiştiğini gördüm. Teşvikden yararlanma süresinin uzama sebebi fesih yapılamayacak süresinin uzatılması dolayısıyla mı uzatılmıştır? Ayrıca sitemde son yararlanılacak dönem mart görünüyor fesih yapılamayacak süre 17 mart olarak kalırsa teşvik gün seçimi olmadığından sistem otomatik olarak 17 gün olarakmı yoksa aylık olarak mı otomatik teşvik tanımlar.

Cevap : Destek Süresi 4857 sayılı Kanunun geçici 10 uncu maddesinde yer alan fesih yapılamayacak süreyi geçmemek üzere 01/12/2020 tarihinden itibaren destek sağlanmaktadır. Eğer bir değişiklik yapılıp süre uzatılmaz ise 17.mart olarak teşvik sonlanacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.