Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.03.2021 15:30 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER DİLİYORUM DAHA ÖNCE KÇÖ FAYDALANMAYAN ÇALIŞAN İÇİN E DEVLET ÜZERİNDE YENİ BAŞVURU YAPILDI VE OCAK-ŞUBAT 2021 KÇÖ FAYDALANDI . E DEVLET ÜZERİNDEN MART 2021 UZATMA İÇİN ORAN EXCELİ NASIL VERECEĞİZ. İZLENECEK YOL HK BİLGİ VERMENİZİ RİCA EDİYORUM. TEŞEKKÜRLER.

Cevap : Kısa çalışma başvuruları sadece e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır. Şahsen ya da posta/e-posta kanalı ile herhangi bir başvuru alınmayacaktır. Başvuruda Kısa çalışma uygulamasına neden ihtiyaç duyulduğunu kanıtlar nitelik taşıyan ispatlayıcı belge (Çalışma süresinin azaltıldığını veya faaliyetin kısmen/tamamen durdurulduğunu ortaya koyan belgeler (örneğin: ücret bordroları, puantaj kayıtları, üretimin, hizmetin ve/veya ihracatın azaldığına, siparişlerin ve/veya sözleşmelerin iptal edildiğine dair vb. belgeler ya da Resmi makamlar tarafından faaliyeti durdurulan işyerleri kapsamında olduğuna dair diğer belgeler) olması gerekmektedir. Ancak, bu kapsamda sisteme yüklenebilecek bir belge yoksa aşağıda belgelerden herhangi bir tanesinin taranarak sisteme yüklenmesi de yeterli kabul edilecektir. ? 1. İşyerinin yönetsel kararı, ? 2. Talebini içeren İŞKUR’a hitaben yazılmış imzalanmış bir yazı, ? 3. İmzalanmış Kısa Çalışma Talep Formu
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.