Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.03.2021 10:01 (Üye) Soru : oru: Sayın danışman kolay gelsin benim bir tane rehabilitasyon özel çocuklara eğitim veren bir okulum var muhasebesini tuttuğum . Okul ay içinde çocuklara yapılan eğitim ücretini milli eğitim adına kesip tevkifatlı olarak odemesini almaktadır. Benim sorum size öğrendi bazında kestiğim için 1.000 tl altında olduğu için tevfikat uygulanmayacağı kişilere kestiğimde bunun mevzuat olarak herhangi bir sorun teşkil eder mi. Bs de Mİlli eğitimimi bildirmem lazım bu konuda bilgi verirseniz sevinirim Cevap:Sayın, Nihai tüketici(Öğrenci velisi ) adına düzenlenen faturada KDV tevkifaı yapılmaz. M.Eğitim Bakanlığına düzenlenen faturada 5/10 oranında KDV tevkifatı yapılacaktır. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi Sayın Danışman Doğrusu Milli eğitim müdürlüğünemi faturayı kesmek yada öğrencinin adınamı ödeme milli eğitimden geliyor Ba bs deki durumu nasıl olur ??

Cevap : Ödemeyi kim yapıyor ise fatura o kişi veya kuruma düzenlenir.Fatura tutarı limitin üstünde ise b formuna yazılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.