Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.03.2021 10:21 (Üye) Soru : Merhabalar sayın danışman. 2020 Takvim yılında çalışmış oluğum ve kapanan firmaların sözleşmelerini iptal ettim. Şimdi GV Beyanlarını vermeye çalışıyorum sözleşmeniz yok diyor. Tabi ki sözleşmemiz sona erdi. Şimdi yalandan sözleşme mi yapmamız gerekecek. Sözleşme, damga vergisi, mükellef kapanmış gitmiş, vefat etmiş, borcundan dolayı telefonlarımıza çıkmıyor. En azından yıl içerisinde kapanmış firmaların yıllık vergileri için TÜRMOB bir girişimde bulunsa çok iyi olurdu. İnanın hangisine yetişeceğiz bilemiyoruz. Bir çözüm öneriniz var mı?

Cevap : "Yalandan sözleşme" yapmanıza gerek yok GİB İnternet VD sisteminden ARACILIK SÖZLEŞMESİ yaparak yıllık beyannameyi gönderebilirsiniz. GİB sözleşmesi DV tabi değildir. Türmob sözleşmesi yapılmasına gerek yoktur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.