Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.03.2021 14:07 (Üye) Soru : Merhabalar, 2020 Mart ayında açılan ve genç girişimci istisnasından faydalanabilen müşterim bağkur desteğinden şimdiye kadar yararlandırılması unutulmuştur. Bu durumda bağkur istisnasından yararlanmak için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? İyi çalışmalar.

Cevap : Genç girişimci desteğinin şartların tamamını sağlıyorsanız öncelikle destekten yararlanabilmeniz için öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığından yani bağlı bulunduğunuz vergi dairesinden yazı almanız gerekiyor. Yazıda 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 20’inci maddesi kapsamında genç girişimci kazanç istisnasından yararlandığınız ibaresinin geçmesi gerekmektedir.Bu yazıyı aldıktan sonra genç girişimci bağkur desteği başvuru formuve kimlik fotokopisi ile birlikte 4b bağkur dosyanızın bulunduğu Sosyal Güvenlik Merkezi’ne başvuru yapmanız gerekiyor.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.