Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.03.2021 14:06 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER ŞUBAT AYI İLE İLGİLİ OLARAK 1 İŞÇİMİZ 15 GÜN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ALMAKTADIR. 2. İŞÇİMİZ 25 GÜN KISA ÇLIŞMA ÖDENEĞİ ALMAKTADIR. BUNLAR İÇİN ŞUBAT AYINDA KAÇ GÜN PRİM ÖDEMESİ YAPILIP EKSİK GÜN KAÇ GÜN OLACAK BİRDE BAŞKA FİRMAMIZDA 15 GÜN ÜCRETSİZ İZİN ÇALIŞMAMIŞTIR. BUNDA NASIL OLACAK TEŞEKÜR EDERİM.

Cevap : işkur tarafından şubat ayı 30 gün kabul edilip KÇÖ ödemesi 30 gün üzerinden değerlendirilmektedir. Ancak SGK açısından eksik gün söz konusu ise fiilen çalışılan günler 28 günden çıkarılıp kalan sayı eksik gün olarak bildirilmektedir. Bir işçiniz 15 gün çalıştı (15 gün kçö) ise 13 gün eksik gün 2. işçiniz 5 gün çalıştı (25 gün KÇÖ) ise 23 gün eksik gün olarak bildirilmelidir. 15 gün ücretsiz izin ise yine şubat ayı için 13 gün çalışma bildirilip spek uygulanacak 15 gün ücretsiz izin eksik gün bildirilecektir
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.