Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.03.2021 12:08 (Üye) Soru : Merhabalar. Yeni açılış yapacağımız Cafe sahibi şuan bir işyerinde çalışmakta ve pandemiden dolayı pandemi nakit ücret desteği almaktadır. Çalışmaya devam edecek ,ama cafe açacağından mükellefiyetlik olacak bu nedenle aldığı pandemi nakit ücret desteği kesilirmi. Teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

Cevap : Nakdi ücret desteği ödemesinin hangi hallerde kesileceği / sona ereceği ise aşağıdaki açıklanmıştır. • Bu uygulama geçici bir süre için getirilmiş olup, Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak en son uzatma süresinin bitiminde, • Ücretsiz izindeki işçinin izin süresi sona erip işyerinde çalışmaya başladığında veya işveren tarafından sigorta çıkışı verildiğinde, • İşçinin bir başka işyerinde sigortalı çalışmaya başlaması, sigortasız çalışsa bile çalıştığının tespit edilmesi halinde, • İşçinin SGK’dan emekli aylığı almaya başlaması halinde, nakdi ücret desteği ödemesi sona erer. denilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.