Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.03.2021 09:21 (Üye) Soru : Tasfiyeye girecek Ltd şirketin çalışanları tasfiyeye giriş tarihinde işten çıkarılacaktır.İşten çıkış kodu olarak 17 nolu kod olan işyerinin kapanması mi yoksa 34 nolu kod olan işyerinin niteliğinin değişmesi mi seçilmelidir ? Ya da başka bir kod mu? Teşekkürler

Cevap : Şirketlerin kapanış işlemine tasfiye denir. Tasfiye, herhangi bir nedenle şirketin faaliyetine son verilmesi ve hesaplarının kapatılmasıdır. ... Tasfiye halindeki şirketin temsili ve idaresi tasfiye memurları tarafından gerçekleşir. Şirket kapatma işlemleri, tasfiyesiz ve tasfiyeli olarak iki şekilde yapılabilmektedir. 17 kod İşyerinin kapanması: İşyerinin herhangi bir sebeple kapanması ve faaliyetinin sona ermesi durumunda işten çıkarılan işçiler için bu kod seçilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.