Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.03.2021 09:21 (Üye) Soru : İyi günler, ekim 2020 dönemine ait vermiş olduğumuz muhsgk da çalışan sigortalımızı 5510 sayılı kanun türüne göre vermiştik. Daha sonradan normalleşme teşvikinin uzatılmasıyla 7252 sayılı kanundan faydalanabileceğini farkettik. Burada düzeltme verirken muhsgk üzerinden mi vermemiz gerekiyor yoksa ebildirgeV2 üzerinden mi yapılması gerekiyor. Muhsgk da “D” tahakkuk nedeniyle Belge/Kanun No değişikliği özelliği henüz açılmamıştır diye okuduk bu durum halen devam ediyormu. Bir de düzeltme verirken önce iptal sonra ek olarak mı yapılıyor. Bu konuda bilgi alabilirmiyiz. çalışmalar.

Cevap : MUHSGK da “D” tahakkuk nedeniyle Belge/Kanun No değişikliği özelliği henüz açılmamıştır. EbildirgeV2 den “D” tahakkuk nedeniyle bildirim yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.