Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.03.2021 17:00 (Üye) Soru : Merhaba, 2021 yılında e deftere geçmek zorunda olan ltd şti. mükellefim iflas nedeniyle ödeme zorluğuna girmiştir. muhasebe ücretlerini de ödeyemiyor bu zamana kadar defterleri kağıt üstünde olduğu için idare ettik fakat e defter berat vs.. kolay işlemler değil firmanın da durumu yok 13 yıldır mali müşavirliğini yapmakta olduğum firmanın sözleşmesini fes etmedim beyannamelerini vermekteyim sorum şudur: mali müşavir olarak sözleşmesi devam eden mükellefimin edefter berat vs.. işlemlerinden sorumlu olurmuyum

Cevap : Sözleşme imzaladığınız müşterilerinizin beyanname ve bildirimlerinin zamanın da yerine getirmediğiniz için sorumlu olursunuz. GİB den yapılan aracılık ve sorumluluk sözleşmesini bir kez daha inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.