Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.03.2021 14:07 (Üye) Soru : Üstadım Merhaba, Sgk lı çalışan olmadığı için muhsgkyı üç aylık olarak veriyorduk. mart ayında bir sgklı işe başladı bu durumda Muhsgkyı Mart ayında üç aylık olarak verebilir miyiz yoksa vergi dairesi aylıka mı çevirir. vergi dairesi aylıka çevirdiğinde üç aylık vermek için bir bildirim yapmak gerekir mi yoksa aylık vergi kısımında bundan sonraki aylarda beyanım var seçeneğini işaretleyip aylık olarak sgkları bildirip üç aylık vergileri bildirebilir miyiz. Saygılarımla

Cevap : Normal olarak 1 ve daha fazla çalışanı olanlar Vergi ve sgk kesintilerini içeren MUHSGK aylık vereceklerdir. İSTENİR İSE (TERCİH MÜKELLEFE AİT) Vergi kesintilerini yine MUHSGK ile 3 ayda bir verilebilir. (Çalışan sayısı 1-10 Olanlar için) Sadece SGK kesintilerini MUHSGK Birleştirilmiş muhtasar beyanname,ile aylık olarak verilecektir..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.