Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.03.2021 20:28 (Üye) Soru : Merhaba, İşletme defterine tabi bir mükellef 3 aylık muhtasar vermekte iken 01.02.2021 tarihinde işçi çalıştırmaya başladı. Muhtasar beyanname dönem değişikliği yaparak şubat/2021 döneminden itibaren aylık muhtasara çevirdik. Şubat ve Mart ayları için muhtasar prim hizmet beyannamesinde hem sgk hem de vergi bölümünü doldurarak beyannameyi vereceğim ama ocak ayına ait vergi kesintilerini nasıl bildireceğim? Şubat ayına ait vergi bildirim bölümüne ilave ederek mi? Nisan ayında 3 aylık beyanname döneminde 3 aylık dönem seçip sadece ocak ayının vergi kesintileri bildiriminde mi bulunacağım?(Eğer böyle ise şubat/2021 döneminden itibaren aylık muhtasara geçtiğimiz için defter beyan sisteminde artık 3 aylık muhtasar beyanname gönderilmesi mümkün müdür?)

Cevap : MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ DÖNEM DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ ; https://ebeyanname.gib.gov.tr/muphb4.pdf inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.