Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.03.2021 11:29 (Üye) Soru : Merhabalar, Bir limited şirket açılışı işlemlerine başladım. Ticaret odası işlemleri tamamlandı ve gazetesi yayınlandı. Çalışanı ilk aşamada olmayacak. Bu durumda vergi dairesi ve SGK tarafında yapmam gereken işlemler nelerdir? İlk defa yapacağım için bilgim yok. İnteraktif vergi dairesinden şifresini alıp, vergi levhasını oluşturdum. Ancak kira kontratı damga vergisi beyannmaesini girmek istediğimde kaydetmedi beyannameyi. e-tebligat için de vergi dairesinden yapılması gerekiyor uyarısı verdi. Bu durumda ne yapmam lazım. Vergi dairesine gideceksem hangi evraklarını hazırlamam lazım? Çalışanı yok ama SGK da işyeri açılışını her halükarda vermem gerekiyor mu? Çok teşekkür ederim yanıtlarınız için.

Cevap : Bahsettiğiniz işlemler için VD ile görüşünüz.Damga vergisi beyannamesi verilmesi için Önce VD mükellefiyet açılması gerekir..E tebligat için şirket yetkilisi veya vekili VD gidip şifre alması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.