Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.03.2021 13:45 (Üye) Soru : Merhabalar Sayın Danışman. Limited şirket olan müşterimiz Bayrampaşa VD adresinden Esenyurt VD adresine taşındı ve işlemleri bitti. Muhtasar beyannamesini onaya gönderdiğimizde “*** vergi kimlik numaralı mükellef için beyanname gönderme yetkiniz bulunmamaktadır.” diye uyarı vermekte. Turmob’un 20.01.2021/500 sayılı yazısında 15.02.021 tarihinden sonra ilk kez imzalanan sözleşmeler E-birlik sisteminde düzenlenecektir denmekte. Bu müşterimizle 2017 yılından devam eden sözleşmemiz var ve Gib devam eden sözleşmeler kısmında da sözleşmemiz görünmekte. Şimdi ne yapmamız gerekmektedir. Saygılar

Cevap : Adres değiştiren mükellefler için Aracılık ve sorumluluk sözleşmesi iptal edilir.Yeni adres yazılarak yeniden düzenlenir. Yeni sözleşme sisteme kayıt olduk dan sonra beyanname ve bildirimleri verebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.